03136002020

درباره نوین دانش‌پژوهان (شعبه)

سازمان فنی و حرفه‌ای کشور وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی بوده و نوین دانش پژوهان (شعبه) مستقیماً زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای مبتنی بر آموزش الکترونیکی شروع به کارکرده است. از آنجایی‌ که توسعه یک کشور و ارزش افزایی در اقتصاد نوین قرن 21 مستلزم دانش‌افزایی ، یادگیری فناوری و کسب مهارت است ازاین‌رو نوین دانش پژوهان (شعبه) اهداف زیر را دنبال می‌کند :

 • افزایش دانش واقعی و کسب مهارت‌های موردنیاز افراد جامعه برای توسعه کشوری
 • پر کردن شکاف‌های دانشی و مهارتی نیروی کار کشورهای درحال‌توسعه با توسعه‌یافته
 • مشارکت به‌عنوان بخش خصوصی کشور در توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای کشور و همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای
 • افزایش دسترسی و ترغیب گروه‌های مختلف به مهارت‌آموزی از طریق اجرای دوره‌های آموزشی با استفاده از سامانه الكترونیكی که منجر به برداشته شدن مرزهای جغرافیایی و تبعیض‌های منطقه‌ای می‌شود.
 • پاسخگویی به نیازهای برآورده نشده کشور درزمینهٔ آموزش و مهارت اندوزی
 • توسعه و سرعت اجرای آموزش ها
 • تسهیل بهره برداری كاربران
 • پاسخگویی به نیاز های متنوع آموزشی متقاضیان در نقاط مختلف
 •  حفظ سطح استاندارد آموزشی و وحدت رویه در اجرا
 •  امكان رهگیری فراگیران در فرآیند طی مهارت
 • تكرار مباحث ، استفاده از صوت ، تصویر و فایلهای چند رسانه ای
 • توسعه و ترویج مهارت آموزی مجازی
 • استفاده از تكنولوژی های حوزه ارتباطات در  زمینه آموزش
 • استفاده از شبیه سازها و نیز كاهش ترافیك و آلودگی هوا و صرفه جوئی در هزینه ها

به استناد بخشنامه شماره 35334 مورخ 9/4/1388  وزیر محترم كار و امور اجتماعی نسبت به بازنگری ضوابط  و دستورالعمل‌های اجرائی آئین‌نامه نحوه تشكیل و اداره آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد  ، مصوبه مورخ  18/5/1385 ، نوین دانش پژوهان (شعبه) به مدد خدا در تاریخ 6/8/1395 برای تحقق این اهداف پایه‌گذاری گردید.

نوین دانش پژوهان (شعبه) حاصل یک دهه تلاش جمعی صاحب‌نظران و کارشناسان آموزش مجازی نوین دانش‌پژوهان و همکاری با سازمان فنی حرفه‌ای بوده و تلاش شده ، به‌عنوان برند مطرح آموزش مجازی کشور ، مسیر تکنولوژی را به سمت آرمان‌های کشور سوق دهد.

در مجموعه نوین دانش پژوهان (شعبه) مایلیم اهداف راهبردی سازمان فنی حرفه‌ای و اولویت‌های مهارت محوری ، راهگشایی برای گسترش افق‌های جدید و مرزهای جدید مهارت‌آموزی باشد.

آشنایی با انتشارات دانش پژوهان عالی قاپو :

امروزه فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات با دگرگون ساختن ابزارها و همچنین فراهم آوردن بستر تبادل و نشر گسترده داده‌ها موجب تحول بنیادین در رسانه‌ها و آثار فرهنگی و آموزشی گردیده است. ابزارهای حاصل از آن فناوری نوین، از سویی شیوه‌های پدید آوردن و نشر بسیاری از آثار فرهنگی را دگرگون ساخته و از سوی دیگر رسانه‌ها و اشکال تازه‌ای از آثار فرهنگی را پدیدآورده است.

 

موسسه فرهنگی دیجیتال دانش پژوهان عالی قاپو با مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهنده خدمات نشر دیجیتال در سه حوزه رسانه برخط ،  نشر دیجیتال مبتنی بر حامل و رسانه برخط تلفن هوشمند می باشد.

امروزه فناوری‌های نوین ارتباطات و اطلاعات با دگرگون ساختن ابزارها و همچنین فراهم آوردن بستر تبادل و نشر گسترده داده‌ها موجب تحول بنیادین در رسانه‌ها و آثار فرهنگی و آموزشی گردیده است. ابزارهای حاصل از آن فناوری نوین، از سویی شیوه‌های پدید آوردن و نشر بسیاری از آثار فرهنگی را دگرگون ساخته و از سوی دیگر رسانه‌ها و اشکال تازه‌ای از آثار فرهنگی را پدیدآورده است.

یکی از این رسانه‌های پرکاربرد، رسانه دیجیتال است.که در آن تبادل یا انتشار محتوا به کمک ابزارهای مجهز به پردازشگر دیجیتال میسر می‌باشد.که شامل رسانه های برخط ، سرویس های مخابراتی ورسانه های مبتنی برحامل های فیزیکی دیجیتال از قبیل بسته های نرم افزاری ،بازی های رایانه ای ومانند آن ها می شود.

فرآیند صدور مجوز نشر:

دانش پژوهان عالی قاپو محتواهای دیجیتال و محصولات خود را بعد از انجام فرآیند تولید برای واحد نشر دیجیتال مرکز توسعه فناوری اطلاعات ورسانه های دیجیتال ارسال می نماید. در این واحد نرم افزار ها از سه جهت محتوایی ، حقوق معنوی و برنامه نویسی بررسی می شوند. تا فاقد هر گونه مشکل از لحاظ اخلاقی ، مذهبی، سیاسی و اجتماعی ، حقوق کپی رایت وکدنویسی باشند.

بعد از طی شدن مراحل بررسی فوق وتایید در جلسه کارگروه مجوزهای زیر بنا به تقاضای ناشر صادر می گردد:

گواهی ثبت :

سندی است که برای اصل اثر نشانه ثبت آن است . برای تولیدکنده نشانه مالکیت نرم افزار است وبرای مولفان نشانه مشارکت و مقدار حقوق آن ها در تولید اثر است.

پروانه انتشار :

برای انتشار نرم افزار تولید داخل در سطح کشور ،نیاز به این مجوز می باشد .

مجوز تکثیر :

نرم افزار های خارجی ، برای انتشار در سطح کشور،نیاز به این مجوز دارند.

تولید محتوا وپلتفرم های ارائه آن:

در شرایط همه گیری کرونا ارائه خدمات آموزش حضوری با مشکلات متعددی همراه است ، این شرایط بسیاری از متقاضیان را از آموزش محروم کرده است و بسیاری از مراکز آموزشی را به بوته تعطیلی و ورشکستگی کشانده است.

لذا موسسه فرهنگی دیجیتال دانش پژوهان عالی قاپو برای کمک به این بخش اقدام به طراحی زیرساخت ؛ پلتفرم ها و تولید محتوای آموزشی نموده است.

انتشار crm آوا با شماره پروانه انتشار: 1457020

این سامانه وظیفه مدیریت ارتباط با مشتری را فراهم می نماید. سامانه آوا با در اختیار قابلیت های گسترده از جمله امکان ثبت اطلاعات مشتریان، ثبت تماس ها وارتباطات و آنالیز آنها ،کاهش هزینه و افزایش سهم بازار را برای بهره برداران آن به دنبال دارد.

انتشار lms مهر با شماره پروانه انتشار :1323996

سامانه آموزش الکترونیک مهر یک سیستم آموزش بومی است که توسط جوانان متخصص و زبده آموزش الکترونیک و برنامه نویس همین مرزو بوم با در نظر گرفتن نیاز های آموزشی و استانداردهای یک سیستم ایده آل طراحی شده است .این سامانه با داشتن امکانات به روز و هوشمند، تمام احتیاجات برگزاری یک دوره آموزشی را به شما ارائه می دهد.

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی آوا به شما اجازه میدهد تا تمام جنبه های یک دوره آموزشی را مدیریت کنید وفراگیران را در دوره های آموزشی ثبت نام کنید وبا آنان در ارتباط باشید. به صورت الکترونیکی تکالیف وتمرین های ارائه شده در دوره های آموزش را از فراگیران در یافت کنید وآزمون هایشان را به صورت آنلاین برگزار نماییددر حقیقت این سامانه زیربنای اصلی بسیاری از فعالیت های یادگیری الکترونیکی است.

انتشار بیش از 260 عنوان نسخه دیجیتال :

امروزه هزینه کتاب های چاپی برای مصرف کننده قابل توجه است لذا کاهش سرانه مطالعه وخرید کتاب حوزه نشر چاپی را با چالش مواجه ساخته است. نشر دیجیتال از طریق تولید محتوای الکترونیکی به کمک آمده تا بتوانند سهم بسزایی در ارتقاء سطح دانش تخصصی وفرهنگ عمومی جامعه داشته باشد.

یادگیری مجازی در بسیاری از مدارس ،دانشگاه ها وسازمان ها و مراکز علمی در حال انجام است و آموزش های مجازی از طریق محتواهای آموزشی الکترونیکی توانسته است بخشی از خلاء آموزش های حضوری را جبران نماید. محتواهای آموزش الکترونیک یک اثر دیجیتال است که نشر آن مستلزم فرآیند صدور مجوز می باشد.

موسسه فرهنگی دیجیتال دانش پژوهان عالی قاپو با همکاری اساتید ومدرسین با تجربه موفق به تولید ونشر 260 عنوان نسخه دیجیتال از محتوای الکترونیک بالغ بر 171600 دقیقه شده است.

در شرایط کرونا در کنارتان هستیم :

بسیاری از معلمین ؛ اساتید دانشگاه و مدرسین دوره های آموزشی می توانند محتواهای آموزشی خود را با استفاده از امکانات وتجهیزات موسسه و به کمک واحدهای تخصصی تولید نمایند و برای ثبت و اخذ پروانه انتشارآن به  منظور حفظ حق کپی رایت از طریق موسسه اقدام نمایند.

بخشی از امکانات واحدهای تخصصی موسسه:

استودیو صدا، استودیو تصویربرداری وعکاسی، واحد تدوین وموشن گرافیک، واحد طراحی گرافیکی، واحد تولید محتوای متنی، واحد برنامه نویسی تحت وب و موبایل

ثبت نماد و علامت تجاری دانش پژوهان عالی قاپو:

نام وعلامت تجاری موسسه دانش پژوهان عالی قاپو به شماره 036980 توسط سازمان ثبت اسناد واملاک کشور قوه قضائیه به ثبت رسیده است.

اجزاء علامت تجاری به گونه ای است که کلمات موسسه فرهنگی دیجیتال دانش پژوهان عالی قاپو به فارسی وحروف Pوd به لاتین به رنگ های نارنجی وسرمه ای ومشکی وسه لایه موج روی حروف قرار گرفته است.حق انحصاری استفاده از این علامت متعلق به موسسه می باشد.


کاربرگرامی اطلاعات شما ثبت شده است

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت