03136001048
آموزشگاه فنی حرفه ای نوین دانش پژوهان (شعبه)

سؤالات متداول

منظور ما از مهارت دقیقاً چیست؟

توانائی انجام كارهایی كه مربوط به یك شغل در سطح حرفه‌ای متناسب با استانداردهای هر شغل .

مربی کیست ؟

 فردی است دارای صلاحیت‌ها و شرایط مواد 26 و 24 این آئین‌نامه كه وظیفه تدریس (مهارت‌آموزی) را در آموزشگاه بر عهده دارد .

کارآموز به چه کسی گفته می‌شود؟

کارآموز  فردی است كه تحت آموزش فنی و حرفه‌ای دریك رشته شغلی خاص قرار می‌گیرد و انتظار این است كه بعد از پایان دوره توانائی انجام كار در آن شغل را برابر استانداردفنی حرفه‌ای داشته باشد .

کارآموز الکترونیکی فنی حرفه‌ای کیست؟

كارآموز الكترونیكی فردی است كه به‌منظور فراگیری مهارت حرفه یا رشته معینی در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد الكترونیكی ثبت‌نام نموده و دارای شرایط زیر باشد:

1- دارا بودن مهارت كافی در حد دوره‌های آموزشی مبانی،ویندوز و اینترنت .

2-  گذراندن دوره پیش‌نیاز كارآموز الكترونیكی طبق استاندارد آموزشی مصوب سازمان فنی و حرفه‌ای

حرفه در فنی حرفه‌ای به چه معناست؟

یك حوزه ئ كاری شامل دو یا بیشتر شغل مرتبط در سطوح مختلف حرفه‌ای و مجموعه مهارت‌های موردنیاز یك شغل است.

 منظور از رشته چیست؟

مجموعه برنامه‌های آموزشی مربوط به فراگیری چند حرفه هم‌خانواده است .

 دوره چیست؟

مدت‌زمان آموزش‌های نظری و عملی برابر استاندارد مصوب سازمان فنی و حرفه‌ای است..

 آموزش الکترونیکی به چه آموزشی گفته می‌شود؟

به آموزشی كه از طریق وب و با استفاده از سامانه الكترونیكی بر اساس استاندارد آموزشی مهارت سازمان ارائه می‌شود ، آموزش الکترونیکی گفته می‌شود.

 محتوای الكترونیكی چیست؟

 مطالب و مواد آموزشی است كه از طریق اینترنت و با استفاده از بستر وب ارائه می‌گردد و شرایط و ویژگی‌های آن مطابق با ماده 68 سازمان فنی حرفه‌ای باشد.

 lms چیست و از آن چه استفاده ای خواهم کرد؟

LMS یا همان Learning Management system  سامانه مدیریت یادگیری ، سامانه‌ای طراحی‌شده برحسب استانداردهای روز دنیا برای امکان پیاده‌سازی آموزش از راه دور است که شما کارآموزان عزیز با استفاده از نام کاربری و پسورد ثبت‌نامی‌تان که توسط خودتان یا مشاوران فروش ما ایجادشده است ، به محیط کاربری آموزشی دسترسی دارید که امکانات مختلفی از قبیل امکان پرسش و پاسخ از اساتید ، ثبت نظرات ، پیشنهاد‌ها و شکایات و هم‌چنین امکان دریافت محتوای دوره‌های ثبت نامی برای شما در این سامانه مهیا شده است.

 نوین دانش پژوهان (شعبه) چه سازمانی است؟

نوین دانش پژوهان (شعبه) یک آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای الکترونیکی است  كه در آن‌یک یا چند رشته مطابق با استانداردهای سازمان از طریق اینترنت و سامانه مدیریت یادگیری آموزش داده می‌شود.

 آموزش مجازی چیست؟

آموزشی است كه بر بستراینترنت، اینترانت، سامانه های سیستم های مدیریت آموزش مطابق ضوابط و مقررات مربوطه و به سه روش زیر اجرا می گردد: ICT و تكنولوژی های نوین (LMS )

-1-1-1 آموزش هایی كه بر اساس محتوی استاندارد مربوطه به صورت عمومی، خصوصی، نیمه خصوصی برگزار می گردد و منجر به صدور گواهینامه مهارت می شود .

-1-1-2 آموزش بخشی از استاندارد كه به سفارش كارآموز تحت عنوان آموزش خاص اجرا می شود و منجر به صدور گواهی شركت در دوره می گردد.

-1-1-3 آموزش هایی كه جنبه آشنائی و اطلاع رسانی در یك حرفه ،شغل یا شایستگی را دارد و قابلیت ارائه در فضای تلگرام، اینستاگرام و... ویا از طریق پیامك را دارد.

كارآموز مجازی  به چه کسی گفته می شود؟

كارآموز دوره مجازی فردی است كه به منظور فراگیری مهارت حرفه یا رشته معینی در دوره مجازی آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ثبت نام نموده و آشنایی كافی در زمینه كاربری رایانه و اینترنت برای آموزش الكترونیكی داشته باشد .